Sert Halı

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 Sert halılar birçok yerde kullanılır. Özellikle oto taban döşemesi yapımında kullanılır. Bagaj kaplaması yapımında taban kısmında kullanılabilir. Şekillendirilmesi taban için normal şartlarda zor olan bu malzemenin, ustalık uygulandığında tam da istenildiği gibi şekillendirilmesi mümkündür. Firmamızda sert halı çeşitlerimiz bulunmaktadır. Yumoş halılara göre esneklikleri yok denilebilir. Bu ürün keskin yerleşim olması istenilen yerlerde , daha dayanıklı olması gereken yerlerde , bagaj bölgesinde ve araç tabanı gibi yerlerde kullabilir. Ürün zor şekil alır fakat dayanıklılık yumoş halılara nazaran daha fazladır. Firmamızda ürünü talep ettiğinizde kullanmak istediğiniz yeri bildirmeniz durumunda üründen faydalanıp faydalanamayacağınız bilgisini alabilirsiniz.

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

  Sert halı için firmamıza gelen müşterilerimiz kullanacakları bölgeye uygun malzeme olduğunu bilirler, bunun dışında bu malzemeyi tavsiye ettiğimiz müşterilerimiz zaman zaman olmaktadır. Örneğin kapalı bir alanda beton zeminin kapatılması istenen durumlarda oldukça fazla tercih edilen bir malzemedir. Ön ve arka cam önleri için kullanılmak istendiği durumlar ile birçok kez karşılaşmışlığımız vardır. Kullanımı bir kez montaj edildikten sonra oldukça kolay bir malzemedir. Temizliği oldukça kolaydır, bir süpürge yardımı ile rahatlıkla temizlenebilir ve hafif nemli bir bez ile silinmesi mümkündür. Islak zemin üstünde kullanımı, her kumaş ve bu yapıya sahip malzemeler gibi uygun olmayacaktır. Dayanıklılık yönünden güzel bir malzemedir. Kaymasını istemediğiniz düz bölgelerde örneğin kapı döşemesi cep kısımlarında veya torpito içlerinde kullanılabilir. Paspas şeklinde kesilerek kullanan birçok müşterimiz mevcuttur. Fakat bu şekilde kullanımının uygun olmadığını bildirmekte fayda var.

 Sert halı malzemesinin farklı amaçlarla kullanıldığı bölgelerde vardır. Örneğin mdf yada kontrplak gibi malzemeler üzerinde meydana gelen çatlama ve kırılma oluşmuş bölgelerinin dayanıklılık kazanması amacı ile önlü ve arkalı olarak bu malzeme ile kaplanarak iki yüzeyden de destekleyerek malzemenin kullanım süresini uzatmak gibi durumlarda kullanılabilir.

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 Sert halı malzemesi sert yapısından dolayı alt zemini düz olmayan oluklar bulunan sac kısmının düzleştirilmesi maksadı ile kullanılabilir. Kalıcı bir çözüm değildir fakat bu bölgenin olduğunca düzleşmesini sağlamış olacaktır. Üzerine koyulacak malzeme için düzgün bir zemin hazırlamış olacaktır.

  Sert halının kullanılabileceği bölgelerden biriside parça kullanım alanı olan döşeme alanlarından biridir. Örneğin koltuk döşemeniz içinde bulunan süngerin parçalandığını ve bunun değişiminin yapılmamasını istediğiniz durumlarda, üzerine yapılacak döşeme veya kılıf düzgün durmayacaktır. Sünger parçaları ufalanarak yırtık veya açık bulunan bölgeden araç içine dökülmeye başlayacaktır. Sünger değişimi istenilmediği için, döşeme yada kılıf üzerinde bulunan açıklığın yaklaşık 2 katı ebatlarında sert halı kesilerek yırtıktan içeri koyulur. Bu durumda hem açık kapanmış olur hem de o bölge daha düzgün daha sağlam olmuş olur. Bu işlem yapıldıktan sonra istenilen kılıf yada döşeme işlemi üzerine yapılabilir.

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 Firmamızda sert halı işlemleri ustalarımız tarafından yapılarak en iyi şekilde hizmet verilmeye çalışılmaktadır. Yukarıda anlatmış olduğumuz durumlar her durumda mantıklı gelmeyebilir, bu malzemenin kullanımının ne derece mantıklı olduğunu ve hangi bölgelerde kullanımının en iyi performansı sağlayacağı hususunda ustalarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

Translate » Çeviri