Kanca

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 Oto döşeme sektöründe hizmet veren firmamız, oto kılıf özel dikim kılıf hazırlamakta ve hazır kılıf satışı, montajı ve kılıf üzerinde yapılacak tüm tamir ve tadilat işlemlerini gerçekleştirmektedir. Oto kılıf montajında, normal şartlarda kılıf üzerinde bulunan lastikler birbirine bağlanarak montaj yapılır. Montaj yapılıp araç kullanılmaya başlandığında bir süre sonra lastik ipler kopar veya zedelenerek gevşeme yapar. Gevşemiş lastikler gerginliğini kaybetmiş oto kılıfları demektir. Firmamız oto kılıf montajı aşamasında hem mevcut lastikleri bağlar, hemde resimdeki kancalar yardımı ile oto kılıf yüzeyini araç iskeletine sabitler. Dolayısı ile lastik ipler kopmuş olsa bile, oto kılıf kancaları kılıf yüzeyinin gerginliğini korumasını sağlar. Kılıfın gerginliğinin lastiklere bağlı olmasındansa, çok daha sağlam bir malzeme olan oto kılıf kancalarına bağlı olması bizce çok daha iyi bir durumdur. Oto döşeme kancaları, koltuk döşeme hazırlama işlemlerinde de kullanılır. Oto döşeme altında bulunan kumaş yada sünger gibi yapıların, iskelete sabitlenmesinde sıklıkla kullanılan bir üründür.

 Oto döşeme kancalarının iki tipi vardır. Birisi C kanca, diğeri ise S kancadır. Resim üzerinde sol kısımda görülen kanca C kanca olarak bilinir. Resim üzerinde sağ kısımda görülen kanca ise S kancadır. Peki bu kancaların özellikleri nedir? İkisini birbirinden ayıran özellikler nelerdir? Hangi amaçlara hizmet etmek için kullanılırlar? C kancalar kanca pensesi yardımı ile kullanılabilen kanca türüdür. Tek başına herhangi bir şekilde işe yaramazlar. Kanca pensesi ile kullanıldıklarında, iki parçanın birbirine sabitlenmesini sağlarlar. Tek kullanımlık olan C kancalar, kanca pensesinden gelen baskıya maruz kaldıktan sonra bir daha kullanılamayacak hale gelerek, iki parçayı birbirine sabitler. C kancanın sabitlenmiş hali, O şeklindedir. S kancanın uçları her iki parçadan geçerek, O şeklini alarak sabitleme görevini tamamlamış olur. Sabitlendikten sonra veya değişim gerektiği durumlarda, güçlü bir kerpeten yardımı ile herhangi bir yöne çektirilmeden, olduğu yerde kesilir. C kanca bir kez montaj edildikten sonra yerinden oynatılamaz. S kancaların bir ucu çengel görevi görürken, diğer ucu içeri girmiş malzemenin çıkamayacağı oranda bükülmüş olan S kancalar, gerginlik ayarlama konusunda oldukça yararlı bir malzemedir. Kullanımı sağlanırken bükülmüş tarafa çıkmayacak olan malzeme yerleştirilir, bu aşamada malzeme gergin değildir, kancanın çengel tarafı gerdirilmek istenilen malzemenin gerdirme işlemi bittiğinde gerekli yere geçirilerek sabitleme işlemini gerçekleştirir. İstenildiği zaman çıkartılabilen bu kancalar, istem dışında kolay kolay boşa çıkmazlar. 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 Kanca oto döşeme ve kılıf takımında sabitlemek için kullanılan bir üründür.El ile çektirmenin yetersiz kaldığı yerde C kancamızı pensemize yerleştirerek ilgili alana müdahele ederiz. C kancanın kullanım amacı daha gergin ve sabit bir kumaş elde edebilmektir. S kanca ise bir ucu kılıf yada kumaşa geçirilerek diğer ucu gerdirilecek kadar uzaklıktaki alana geçirilerek kullanılır. Bu işlemlerde C kanca , kanca pensesi ile kullanılırken , S kanca el ile kullanılır.  

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 Firmamız birçok oto döşeme firmasına oto döşeme kancası satışı yapmaktadır. Oto döşeme kancası ihtiyaçlarınız için firmamıza uğrayabilir, C kanca veya S kanca tedarik edebilirsiniz. Oto döşemesi kancası ihtiyaçlarınızı temin edebilmek için, sizleri firmamızda görmekten memnuniyet duyarız.

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

Translate » Çeviri