Kaput Altı Döşeme

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

kaputalti

 Fabrika çıkışlarında araçların kaputlarının altında, motordan gelecek ısıyı emerek kaput bölgesine ısının olabildiğince az geçebilmesi için tasarlanmış olan kaput altı izolasyon malzemesi ile teslim edilir.  Bu malzeme aynı zamanda motordaki sesin dışarıya azalarak çıkmasını da sağlar. Isı yalıtımı için kullanılırken aynı zamanda ses yalıtımı içinde kullanılmış bir malzemedir. Kaput altı izolasyon sistemlerinin araçlarda bulunma sebebi aracın boyasına zarar vermesini engellemeye çalışmaktır. Fabrikadan çıkan araçların kaput altı izolasyon malzemeleri belirli bir süre sonra gerek hava koşullarından, gerek malzeme ömrünün dolmasından, gerek kullanılamaz hale gelmesinden dolayı ya kendisini bırakır yada kullanılamayacak hale gelir. Kullanılmaz hale gelen kaput altı koruma sistemi atıldıktan sonra tekrar bu sistemin yapmış olduğu görevi yapacak başka bir malzeme ile  tekrar eskisinin yerine montaj edilmesinde fayda olacaktır. 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

kaputalti2

Yukarıdaki resimlerde de görüldüğü gibi malzemenin hemen hemen her araç için farklı şekilleri vardır. Bazı araçlarda tek parça olarak, bazı araçlarda ise birden çok parça halinde montaj edilmiştir. Genellikle tırnaklar yardımı ile araçta montajı yapılmıştır. Tırnak dediğimiz malzemeler, plastik parçalardır ve montajının yapıldığı yer ise motordan sürekli sıcaklık alarak, plastik için pek de uygun durumda olmayan araç motorunun hemen üstünde bulunan kaput altıdır. Belirli bir süre süre sonra tırnaklar erimeye, gevremeye ve özelliğini kaybetmeye sebep olarak, kırılabilmektedir. Bunun yerine sıcak ortamlara dayanıklı yapıştırıcı sistemler ile sıcaklığı aldıkça daha da sağlamlaşacak, kendini bırakmak gibi bir derdi olmayacak malzemeler kullanılarak montaj edildiğinde kullanım süresi daha uzun olacaktır. 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

Kaput altı ses ve ısı yalıtımı malzemesi ile kaput altı döşeme işlemi yapılmakta olan bir kaput için, kaput kilit aksamları, kaput menteşeleri ve kaput kapandığı zaman geçmeli yada kitlemeli olarak çalışacak yerlerin yerlerinin açık olması gerekmektedir. Gerekli montaj işlemi yapılmadan önce kaput altının temizlenerek, temizlenen bölgenin iyice kuruması beklenmelidir. Kurumuş olan bölgenin üzerine gerekli yapıştırıcı sürülerek, aynı yapıştırıcı belirli işlemlerden geçmiş olan kaput altı izolasyon malzemesine de sürülür. Yapıştırma işlemi gerçekleştirilerek kaput altı izolasyon işleminin sonuna geliniş olunur.

Firmamızda kaput altı izolasyon malzemesi kullanılarak, eskimiş ve yıpranmış vaziyette olan  kaput altı döşemeleriniz yenilenir. Firmamızda sizleri görmekten memnuniyet duyarız.

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

Translate » Çeviri