Oturak Süngeri

oturak1


Hemen Ara
 – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 Oturak süngerleri her araçta minimum 3 adet bulunan, ön koltuklarda tekli şekilde karşımıza çıkan ve araçtan araca değişim göstermekle birlikte arka koltuklar için genelde 3 kişilik tek sünger halinde bir adet olarak karşılaştığımız  sünger malzemesinin kalıplaştırılmış halidir. Arka koltuklar için, 3 adet tekli veya 1 adet 1 kişilik ve 1 adet 2 kişilik olacak şekillerde de karşımıza çıkan sünger çeşididir. Oturak süngerleri vücudumuzun ağırlığını tartan ve olabildiğince ağırlığımızı azaltarak, koltuk iskeletlerine ileten, aynı zamanda konfor sağlamak için kullanılmış bir oto döşeme malzemesidir. Yolculuk esnasında sürücü ve yolculara, doğru pozisyonda oturmalarını sağlayarak iyi bir yolculuk deneyimi yaşamalarını sağlar. Koltuk oturak süngeri eskimiş bir araç ile yapılan yolculuklarda vücudumuzun bel, sırt ve boyun kısımlarında ağrılar meydana gelir. Koltuk oturak süngeri sağlam olan bir döşeme üzerinde yolculuk yapıyorsanız bu ağrılar en minimuma indirgenmiş demektir.

*  Oturak süngerleri koltuklarımızın tam olarak hangi bölgesinde bulunur?

 Koltuk oturak süngerleri iskelet aksamının hemen üst bölgesinde sağlamca oturtularak, olabildiğince iskelete sabitlenir. Sabitlenmiş oturak süngeri üzerine döşeme yüz kısmı geçirilir. Sırasıyla tüm bu işlemler her koltukta uygulanır. Koltuk oturak süngeri malzemesi ara bir katmandır ve bu katmanın işlevi aslında kullanıcılar için en iyi konforu sağlayabilmektir. 

 Koltuklarımız üzerinde bulunan oturak süngerlerinin de bir kullanım süresi vardır. Kullanım süresi belirli bir ay yada yıl olmamasına rağmen farklı zamanlarda ve farklı kullanım şekillerine maruz kaldıkları için değişkenlik göstererek bir süre sonra kullanımına uygun hizmet verememeye başlarlar. Koltuk süngerleri, araçta yolculuk edecek insanlara göre tasarlanmış ve insani ağırlık yada ölçülere dayanıklılık gösterebilecek şekillerde fabrikadan çıkmaktadır. Yaklaşık olarak tüm sürücüler, koltuk üzerinde zaman zaman ağır yük taşırlar, zaman zaman koltukların tek kişilik ağırlığa dayanabilecek bölgelerinde birden fazla kişi yolculuk eder ve zaman zaman koltuklarımızın üzerine sıvı malzemeler dökülür yada herhangi bir şekilde koltuklarımızın yıpranmasını istemeden de olsa hızlandırırız. Tüm bu sebepler birleştiğinde koltuğun yıpranması kaçınılmaz bir hal alır. 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 Koltuklarımızın oturak süngerlerinin yıpranıp yıpranmadığını anlamanın birden çok yolu vardır. Örneğin koltuklarınız eskisi kadar konforlu gelmiyor ise, araç sürüş aşamasında koltuğun konumunu değiştirmeye başlamışsanız, araç sürüş sırasında kaputu önceki zamanlara göre daha fazla görüyorsanız, araçtan ineceğiniz zaman ekstara bir kuvvet harcayarak araç dışına çıkıyorsanız, koltuklarınızdan sarı sünger parçaları aracınızın paspaslarına dökülmeye başlamış ise koltuk oturak süngeri değişim zamanının geldiğini anlayabilirsiniz. Tüm bu sebepler, araç koltuğunuzun oturak süngeri üzerinde meydana gelen yıpranma, çürüme, dökülme ve pısma gibi durumların oluştuğu yada oluşmaya başladığının göstergesidir. Koltuklarımızda meydana gelen durumları kontrol ederek değişikliklerin farkına varmalıyız. Koltuk süngerlerindeki yıpranmaları veya bozulmaları önemsemezsek hem yolculuklarımız eziyet verici hale gelir hemde sağlımız bundan olumsuz olarak etkilenir. Koltuk süngerleri kimyasal maddelerin birleşiminden yapılmış maddelerdir. Süngerler bozulduğunda veya yıprandığında araç içine toz şekilde dökülmeye başlar ve istemeden de olsa, istediğimiz kadar araç içini temizlemiş olsak da bu maddeleri soluyarak olumsuz etkileniriz.

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

Firmamızda oto koltuk döşemesi için koltuk oturak süngeri satışı ve işçiliği yapılır. Kurtarılabilecek durumda olan koltuk süngerleri üzerinde tamirat işlemleri yapılarak, kullanıma devam edilmesi sağlanır. Araç koltuk süngerleriniz eskisi kadar konforlu değil ve sürüş esnasında rahatsızlık vermeye başladı ise firmamıza uğrayarak tamirat veya değişim işlemlerinden faydalanabilirsiniz. Sizleri firmamızda görmekten memnuniyet duyarız.

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

Translate » Çeviri