Ziftsiz Keçe

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

ziftsizkece

 Keçe malzemesinin anlatamını yapacağımız bu yazımızda, ziftsiz keçe olarak bilinen her iki yüzeyi de keçe malzemesinden oluşan bu maddenin ne işe yaradığını ve nerelerde kullanıldığını olabildiğince detaylı bir şekilde anlatacağız. Keçe malzemesi görünümünden de tahmin edileceği gibi farklı renklerde birçok malzemenin bir araya getirilerek pres yapılması sonucu oluşan, yalıtım malzemeleri arasında en çok kullanılan malzeme çeşitlerinden biridir. Keçe malzemesi 1 metre veya 1.80 m enlerinde piyasada bulunur. Keçe malzemesinin genellikle parça hallerde kullanılmasından dolayı en ebatlarının ne kadar geniş veya dar olduğunun çok önemi yoktur. Keçe malzemesi sıkıştırılmış yapısından dolayı bir miktar ses ve ısı yalıtımı yalıtımı yapar. Keçe malzemesinden tam manasıyla ısıyı ve sesi %100 oranlarında kesmesi beklenemez. 

 Keçe malzemesi oto döşeme işlemlerinde sıklıkla kullanılan bir malzemedir. Firmamız birçok oto döşeme firmasına sürekli olarak oto keçesi tedarik etmektedir. Oto keçesinin kullanıldığı yerlere örnek verecek olursak, en başta taban döşemesi yapılması esnasında, taban döşemesi altında kalacak sac kısım ile taban döşemesi malzemesinin arasında kullanılarak, hem boşlukların doldurularak zeminde boşluk kalmamasını sağlar, hem de sac kısımdan taban gelecek soğuk havanın hissedilmesini oldukça düşürerek taban döşemesinin daha sağlıklı kullanımını sağlar.  

  Ziftsiz keçe malzemesi kapı döşemelerinin altında yada arkasında bulunana bölgelerde kullanılarak, kapı döşemelerinden gelecek soğukların engellenmesi maksadı ile kullanılır. Aynı malzeme araç bagajı için kesilmiş olan mdf malzemesi ile hazırlanan bagaj döşemesi işlemlerinde, mdf malzemesi ile sac kısım arasına koyularak, mdf ile sac kısımların birbirine vurarak ses çıkarmasına engel olurken, taban kısmının üzerine yerleştirilen malzemelerin kaymasına engel olur. Oto koltuklarında bulunan kasılma ve esneme gibi durumlarda oto döşemenin altına koyularak, koltuğun daha sabit bir şekilde kalmasını sağlar. Keçe malzemesinin kullanımını sağlayarak birçok durumda bu malzemeden faydalanmak mümkündür. Firmamız oto keçe satışı yapmaktadır.

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 Oto keçe malzemesi kuru zemin üzerinde kullanılması gereken bir malzemedir. Taban için kullanılacaksa zeminin kuru olduğundan emin olunarak malzeme kullanılır. Kapı döşemesinde kullanılacaksa herhangi bir şekilde kullanılacağı bölgeye sıvı temas etmemesi gerekir. Sıvı ile keçe birleştiği durumlarda keçe sıvıyı emer ve kuruması neredeyse imkansız bir hale gelir. Islanmış olan keçe üzerine dökülen veya zeminden aldığı sıvı türüne göre en kısa zaman içinde kokmaya başlar. Kokusu belirli bir süre sonra dayanılmaz bir hal alır ve yeniden değişime ihtiyaç duymanıza sebep olabilir. Oto keçesinin kullanımında sıvı ile temas etmemesi çok önemli bir durumdur.

 Keçe malzemesi yırtılmış yada yıpranmış koltuklar üzerinde açılan deliklerin kapatılması işlemlerinde konfor sağlamak için kullanılabilir. Koltuk iskelet kısımlarında kesici hale gelmiş demir kısımların çevresinde kullanılarak, koltuk yüzeyine zarar vermesi gibi durumlarda da kullanılabilir. Koltuk sünger değişimi isteyen araçlarda müşteri değişim istemiyorsa, keçe malzemesi kullanılarak koltuk süngerleri desteklenerek daha rahat bir hale getirilerek konfor sağlamak maksadı ile kullanılabilir. Sonuç olarak izolasyon sağlanması istenilen ve kullanımında konfor sağlanması veya daha az maliyetler ile daha basit işlemler gerçekleştirilerek bir süre daha kullanım süresinin uzatılması istenilen durumlarda  keçe malzemesi en iyi ürünlerden biridir.

  Keçe malzemesinin üzerine dikilecek bir yüz kısmı ile bagaj kısmında kullanılabilecek seyyar bir paspas veya seyyar bir minder gibi kullanım sağlanabilir. Keçe malzemesine yüz diktirilerek araç koltuk minderi tarzında konforunuzu sağlayacak şekilde koltuk minderi olarak kullanılabilir. Keçe malzemesi ile diktirilen minderler ile koltuklarınızı kullandığınızda, araç koltuklarınızda oluşan konforu hissedebilirsiniz.

 Keçe malzemesi ile ilgili işlemler yaptırmak istiyorsanız veya keçe malzemesi satın almak istiyorsanız, firmamızda bu ürünle ilgili tüm işlemleri yaptırabilir veya üründen istediğiniz kadar satın alabilirsiniz. Firmamızda sizleri görmekten memnuniyet duyarız.

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

Translate » Çeviri