Vites Koruk Tamiri

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

vites-koruk

 Oto döşeme sektörü günden güne gelişimini sağlayan bir sektör haline gelmiştir. Yeni kumaşlar, yeni suni deriler, yeni desenler ve yeni özelliklere sahip birçok malzeme çıkmaktadır. Yeni malzemeler kullanılarak, eskiyen veya eskimeye yüz tutan tüm kaplamalar yenilenmeye çalışılmaktadır. Otomobil vites körüğü dikimi işlemi sayesinde, uzun zamandır kullanmış olduğunuz eski vites körüğünüzün, yeniden dikilmiş olan vites körüğü ile değişimi yapılarak, uzun bir süre daha yeni vites körüğünüzü kullanabilirsiniz. Vites körükleri aracın camlarına yakın bir bölgede olduğu için ve klima bölgesine yakın olduğu için, hem güneş ısısından hemde klimanın iklimlendirildiği her durumdan en yakın etkilenen malzemedir. Yeni aracınızı aldığınız zamanlarda vites ve el freni körükleriniz parlak ve canlı renk tonuna sahip, olabildiğince esnek bir yapıda suni deri veya deri bir malzemeden yapılmış vites körüğüne sahiptir. Aradan zaman geçtikçe vites körüğü üzerinde eskiden canlı olan renk artık eskisi kadar canlı değildir, oldukça esnek halde bulunan malzeme güneş ısısını ve klimadan gelen hava değişimlerine yenik düşerek çatlamalara ve yırtılmalara maruz kalmıştır. Üzerine dökülmüş herhangi bir sıvı veya sigara içilmiş ise sigara yanıklarından bahsetmiyorum bile… Araç içindeki havanın değişmesi için koltuk kılıflarınızı yada koltuk döşemelerinizi değiştirmeniz ilk etapta yeterli bir hareket olacaktır. Koltuk kılıfınız yada döşemeleriniz oldukça yeni ise, kapı döşemeleriniz değiştirilebilir. Araç içinde değişimi yapılarak araç içi havayı değiştirecek olan bir malzemede vites körüğüdür. Aracınızda her yerin yeni veya idare edecek bir halde olduğunu düşünün, vites körüğündeki kumaşın eskimiş ve yıpranmış olduğunu düşünün, bu durum hem dikkat çekecek bir hale gelir hemde değişim zamanının geldiği manasına gelir. Böyle durumlarda firamızda vites körüğünüzün yeniden dikim işlemi yapılarak, yeni bir vites körüğüne sahip olabilirsiniz.

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 Vites körüğü için piyasada sıfırlarının satışı sağlanmaktadır, fakat hem fiyat olarak hemde aracınıza uyumlu olanını bulmak konusunda çekinmekte fayda olacak durumlar vardır. Yan sanayi ve orijinal vites körüğü arasında bile azımsanmayacak kadar fiyat farklılıkları vardır. Birçok müşteri aksesuar olduğu için bu parçaları tedarik edebilmek için oto aksesuarcılara gider. Oto döşeme firmalarında da bu işlemlerin yapılabildiğini unutmamakta fayda vardır.

 Vites körük işlemi uygulanmış bir aracın körüğü kullanılanılan malzemenin kalitesine göre belirli bir zaman kadar gidecektir. Tabi bu süre yapılan işe verilen parayı hak etmeyecek kadar az bir zaman değildir. Eski vites körüğünün hangi sürede değişime ihtiyaç duyduğundan yola çıkarak ortalama bir süre hesabı yapılabilir. Yapılacak hesaplama düzgün kullanımlar için geçerlidir. Örneğin sigara yanığı yada hor kullanımlarda malzemenin bir kumaş parçası olduğu unutulmamalıdır.

 Vinlesk ( suni deri ) malzeme ile dikimi gerçekleştirilen vites körüğünün temizlenmesi oldukça kolay olacaktır. Dikim yapılırken vites geçişleri hesap edilerek, vites çubuğunun gittiği maksimum mesafeler hesap edilerek dikim gerçekleştirildiğinde, herhangi bir problem yaşanmadan başarılı bir vites körük dikimi yapılmış olacaktır.

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 Firmamızda birçok oto döşeme malzemesi bulunmaktadır. Firmamızda satışını yaptığımız malzemelerin satışını yaptığımız gibi istenildiği durumlarda işçiliğini de yapmaktayız. Günümüze kadar birçok aracın vites körüğü ve el freni körüğü değişim işlemlerini başarılı bir şekilde yenilemiş olan firmamız, profesyonel işçilik ve kaliteli hizmet anlayışı ile müşteri memnuniyeti sağlayabilme çabası içerisinde hizmet sunmaktaktadır. Vites körüğü için kullanılacak vinleks ( suni deri ) malzemesi için ürün renk çeşitliliği mevcuttur. Farklı kalitelerde ve farklı ebatlarda bulunan suni deriler içerisinden seçimini yapmış olduğunuz malzeme ile işçiliğimizi birleştirerek, en iyi ve en temiz çalışmaya yapmaya çalışırız. Vites körüğü değişim işlemleriniz için sizleri firmamızda görmekten memnuniyet duyarız.  

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

Translate » Çeviri