Plaka Süngeri


Hemen Ara
 – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

plakasunger

 Plaka sünger adı ile ifade ettiğimiz sünger çeşitleri, hemen hemen aynı en ve boy oranlarına sahip olup, farklı kalınlıklarda bulunan tek parça halinde bulunabilecek en büyük sünger çeşitleridir. Plaka süngerler kalınlıklarına göre isimlendirilirler. Kalınlığı 0.5 cm olan sünger, 0.5 cm plaka sünger olarak, 1cm kalınlığa sahip olan sünger, 1’lik plaka sünger olarak, 3 cm kalınlığa sahip olan sünger 3’lük plaka sünger olarak isimlendirilir. Bu mantık ile kalınlıklarına göre isimlendirilirler. Plaka süngerlerin minimum yarım plaka halinde satışını yapmaktayız. Parça sünger ihtiyaçları için şayet firmamızda halihazırda bulunmakta ise satışını yapmaktayız.  Firmamızda plaka şeklinde sünger satışı yapılmaktadır. Firmamızda 0.5’lik , 1’lik , 3’lük , 5’lik , 10’luk kalınlıklara ait sünger çeşitleri bulunmaktadır. Sünger çeşitleri oto döşeme yapım aşamalarında birçok farklı şekilde kullanılan ana malzemelerdendir. Koltuk dolgusu işlemlerinde sıklıkla kullanmış olduğumuz bir malzemedir.

 Plaka sünger oto döşeme yapımında belirli şablonlar yardımı ile ve belirli şekillendirilmeler kullanılarak, standart oto döşeme yapımı ve ortopedik oto döşeme yapımı gibi oto döşeme faaliyetlerinde önemli bir rol oynar. Oto döşeme yapımında genellikle kalınlığı en fazla olan malzemeler tercih edilirken, tamirat ve tadilat işlemlerinde kullanılacağı bölgeye göre en ince kalınlıktan, 3 cm kalınlığa kadar olan plaka süngerler kullanılır. Plaka süngerlerin kullanıldığı yerler arasında bagaj için oto döşeme işlemi yapıldığında zeminin yumuşak olması istenirse, mdf üstünde kullanılır. Zeminden gelecek sesi yada zemin bozukluklarını düzeltmesi maksadı ile kullanılmak istenirse mdf altında kullanılır.

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

Plaka süngerlerin kullanıldığı bölgenin kuru bir ortam olması gerektiği unutulmamalıdır. Sıvı maddeler plaka süngerin kullanılamaz hale gelmesini sağlayabilirler. Sünger yapısının içinde bulunan hava boşlukları sıvı bir madde ile temas ettiğinde, sünger içindeki hava boşluklarını sıvı malzeme ile doldururlar. Plaka süngeri kurutma düşüncesi veya o malzemeden hayır gelmesini beklemek neredeyse hayal denilecek bir durumdur. Plaka süngerler birçok alanda işimize yarayabilecek malzemelerdir. Ev içinde bebek veya çocuk odası gibi alanlarda, çocuklarınızı duvarlardan veya kapılardan korumak için kullanılabilir. Dış görünümü pekte güzel görünmeyen plaka süngerlerin, yüzeylerine uygun bir dikim yapıldığında, hoş bir görünüme getirilerek ev içinde de kullanımı sağlanabilir.

* İnternet üzerinden gelen sorular arasında veya firmamızı ziyaret eden müşterilerimiz arasında, zaman zaman bu süngerin en kalın olanlarının yatak olarak kullanılıp kullanılamayacağı sorusudur. Plaka süngerler oto döşeme yapımında kullanılmak üzere üretilmiş süngerlerdir, yatak olarak sürekli kullanımı sağlığınızı önemli derecede olumsuz bir şekilde etkileyecektir. Yataklarımızda bulunan süngerler içi yaylı sistemler ile mühendisler tarafından projelendirilmiş ve vücuda göre şekil almaya çalışan, sağlığı olumsuz etkilemeyecek yapıda malzemeler kullanılarak üretilmiş ürünlerdir. 

 Firmamız oto koltuk döşemesi, oto tavan döşemesi, oto taban döşemesi, oto kapı döşemesi, oto bagaj kaplama, oto kaput altı izolasyon, oto döşeme malzemeleri satışı ve işçiliği gibi hizmetler vermektedir. Firmamız bu yazımızda anlatmış olduğumuz Plaka Sünger malzemesinin satışı ve işçiliğine dair işlemleri yapmaktadır. Plaka sünger ihtiyacınız var ise, oto döşeme ile ilgili problemler yaşıyorsanız, tüm bu işlemlerin hizmetlerini firmamızdan alabilirsiniz. Sizleri firmamızda görmekten memnuniyet duyarız.

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

Translate » Çeviri