Vinneks (Suni Deri)

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

vinleks

Vinleks malzemesi suni deri anlamına gelmektedir. Vinleks malzemesi oto döşeme sektöründe hatrı sayılır şekilde kullanılan bir malzeme çeşididir. Malzeme kaplama ve döşeme işlemleri için kullanılır. Hemen hemen tüm vinleks malzeme çeşitlerinin en genişliği yakın ebatlardadır. Malzemenin renk seçeneği olabildiğince fazladır. En çok siyah ve gri tonları satışı yapılırken, gri ve siyah kadar olmasa da diğer renkte malzemelerin de satışı yapılmaktadır. Vinleks malzemesinin avantajları ve dezavantajları vardır. En büyük avantajı kolay temizlenebilir olmasıdır. Dezavantajları ise yaz ve kış aylarına fazla sıcak tutar yada fazla soğuk tutar. Kumaş malzemesi kadar tercih edilmese bile hemen hemen her 6 – 7 döşemeden bir tanesi vinleks kaplama ile yapılır. Kumaş ve vinleks malzeme kullanılarak üretilmiş oto kılıf yada koltuk döşemesi de azımsanmayacak kadar fazladır.

Oto kumaşlarında genellikle kullanım süresi dolduğunda yırtık ve sökükler oluşmaya başlar, vinleks malzemesinde ise çatlaklar ve kalıplaşma olmaya başlar. Vinlesk malzemesi birçok motorsiklet selesi ve panelvan araç türünde sıklıkla tercih edilir, fakat kullanıcının dönüşü bir sonraki döşeme kaplamasının kumaş döşeme olmasına sebep olur. %90 oranlarında araçlar el freni ve vites körüklerinin vinleks malzeme ile yeniden kaplanmasını ister. El freni ve vites körüklerinde tercih edilme oranı oldukça yüksektir.

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

Vinleks malzemesi ile tavan döşemesi kaplaması işlemi yapan birçok firma vardır. Firmamız tavan döşemesi yapımında kumaş kullanır ve müşterilerimiz için de kumaş kullanmasını tavsiye ederiz. Aynı oranlarda vinleks ve kumaş malzeme kesilerek ağırlığı kontrol edildiğinde vinleks çok daha ağır bir malzeme olarak karşımıza çıkar. Söz konusu tavan döşemesi olunca kaplama malzemesinin olabildiğince hafif olması istenilir, vinleks malzemelerin tavanda sarkma yapması çok daha büyük bir ihtimaldir. Kumaş malzemesinin sarkma olasılığı vinleks malzemesine göre oldukça az bir ihtimaldir. Tüm bu durumlar düşünüldüğünde dolayısı ile kumaş kaplama çok daha fazla tercih edilmektedir. Maddi olarak durum incelendiğinde kumaş malzemesi ile kaplanmış hemen hemen her yüzey sizi uzun vadede en minimum masrafa sokacak olan malzeme türüdür.

Oto döşemeler üzerinde kullanılacak malzeme vinleks (suni deri) seçilirse, renklerin seçimine göre istenilen türde bir oto döşeme veya dikim işlemleri yapılarak farklı desen ve modeller oluşturularak oto döşeme yapılabilir. Firmamızda hemen hemen her kalite suni deri çeşitleri satışı yapılmaktadır. Müşterilerimiz ihtiyacına göre istedikleri ebatlarda malzeme kesilerek satışı yapılmaktadır.

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

Vinleks kullanılarak oto döşeme işlemleriniz için çeşitli işlemler yapılabilir. En başında oto koltuk döşemesi işlemi gelir. Oto döşeme işlemi dışında kolçak ( kol dayama ) ve oto başlık kaplama gibi işlemler için vinleks malzeme kullanılarak güzel görüntülere sahip döşeme yüzeyi yapılması mümkündür. Zaman zaman oto kapı döşemeleri üzerinde kullanıldığı da görülmektedir. Temizlik açısından kullanımı kolay olduğu için kapı döşemeleri için tercih edilebilir. Ağırlık yönünden tavan döşemesinde yaşatacağı problemleri kapı döşemesinde için yaşatmayacaktır. Tabi her koşulda kumaş kullanımının daha uzun vadede daha iyi koşullar sağlayacağını hatırlatmakta fayda var.

Translate » Çeviri