Pelüş

pelus


Hemen Ara
 – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 Firmamızda pelüş çeşitlerimiz mevcuttur. Pelüşler bir kaç sene öncesine kadar kılıf şeklinde dikilirken günümüzde ön ve arka cam önleri için yaygın olarak kullanılmaktadır. Cam önünün ölçüsü alınarak malzeme kesilir , yerleştirilmesi işlemi gerçekleştirilir. Aracınızın göğüs aksamını ve arka cam önü kısmını güneşten korumak amaçlı kullanımı da vardır. Pelüş malzemesi kumaş ve vinleks malzemelerine nazaran daha az kullanılan malzemelerdir. Kullanım alanları farklı malzemeler olduğu için kumaş veya vinleks ile pelüş malzemesini kıyaslamak ne kadar doğru olur tartışılır. Örnek olarak bir pelüş resmi ekledim. Resimde görülen malzemenin beyaz ve siyah çeşitleri diğer renklere göre daha fazla kullanılır. Renk seçeneği olarak da beyaz, siyah ve birkaç renk daha bulundurmaktayız. Pelüş malzemesi toz toplayan bir yapıdadır, sürekli olarak temizlenmesi gerekir. Ön göğüs ve arka cam önündeki leke yada güneş yanıklarını gizlemenin görsel olarak güzel bir yoludur. 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 İstenildiği durumlarda bundan birkaç yıl önce popüler olan pelüş oto döşeme kılıfları dikilebilir. Pelüş oto döşeme yada pelüş oto kılıfın güzel yanı yırtık ve yüzeydeki hasarları olabildiğince gizler. Kötü yanı ise aracınızın içini sık sık temizlemeniz gerekecektir. Bu durumlar göz önünde bulundurularak istenildiği durumlarda firmamızda pelüş malzemesi kullanılarak oto döşeme yada oto kılıf işlemleri yapılabilmektedir. Mevcut pelüşlerimizin tüy uzunlukları bir kaç cm kadardır. Çok uzun tüylü pelüşler firmamızda satılmamaktadır. Oto pelüş ile oto kılıf yada oto döşeme yaptırmak günümüz koşullarında çok mantıklı değildir, bunun yerine oto döşeme kumaşı yada vinleks malzemelerinin kullanılarak yapıldığı bir oto kılıf yada oto döşeme tercih etmek çok daha mantıklı olacaktır.

Pelüş malzemesinin kullanımının mantıklı olacağı yerler de mevcuttur. Bu yerlerin başında ön ve arka cam önleri gelse de bunun dışında araç içinde çok kullanılmayan ve çirkin görüntü veren yerler için kullanılabilir. Örneğin bagajınız olabildiğince kötü görünüyor ise pelüş malzemesi ile bagajınıza göre kesim yapılarak en azından temiz ve görsel olarak daha güzel bir görüntü ile karşılaşmanız sağlanabilir. Bagajınız için siyah veya bu tonlarda malzeme renkleri kullanılabilir. Bir tamirhane aracı kullanılıyor ise hem bagaj zeminine gelecek hasarların azaltılması maksadı ile hemde kullanılıp atılmak üzre kısa vadeli kullanılabilir. Araç içinde bulunan yağlı ve kaportaya bulaşacak yağ lekelerinin engellenmesi için kullanılabilir. Bunun dışında kullanımı başka türlü mümkün olmayacak bir malzemedir.

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

Oto pelüş çeşitlerimizi görmek isterseniz firmamızda sizleri görmekten memnuniyet duyarız.

Pelüş malzemesi işçiliği dışında firmamızda oto döşeme ve oto kılıf işlemleri için çeşitli hizmetler verilmektedir. Oto kılıf dikimi, hazır oto kılıfı, oto kılıf parça değişimi , koltuk döşemesi tamiratı, koltuk döşemesi dikimi ve koltuk döşemesi kaynak işlemleri firmamızda usta personellerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Tavan döşemesi, taban döşemesi, kapı döşemesi ve komple araç içi kaplama işlemleri firmamızda yapılır. Koltuk parçaları olarak koltuk yatar mekanizmaları, koltuk başlıkları ve kaplama işlemleri, koltuk kolçak ( kol dayama ) sistemlerinin montaj ve tamirat işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

Oto Koltuk Tamir İşlemleri – Oto Kılıf Çeşitleri – Özel Dikim Kılıf Dikimi – Oto Döşeme Dikimi – Tavan Döşemesi Sarkık Tamiri – Taban Döşemesi Kaplama – Araç Kapı Döşemesi Kaplama işlemleri firmamızda verilen hizmetlerden bazılarıdır.

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

Translate » Çeviri