Sırt Süngeri

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 Sırt süngeri otomobillerimizin her koltuğunda bir adet bulunan, koltuk üzerinde yolculuk edecek kişinin konforunu sağlamak amacı ile hizmet veren bir döşeme parçasıdır. Oto döşeme sırt süngerinin kullanılmasındaki amaçlardan birisi de, koltuk iskeleti ile döşeme yüzeyi arasında konumlandırılarak, koltuk iskeletlerinin koltuk yüzüne ve koltukta yolculuk edecek kişiye zarar vermesini önlemektir. Koltuk sırt süngerleri, sünger malzemesinin ana maddelerinin ısıtılmış halde araçtan araca göre değişkenlik gösterecek özellikleri içeren kalıplara dökülerek, soğumaya bırakılması ile üretimi sağlanan bir malzemedir. Firmamız koltuk sırt süngerlerini fabrika satış mağazalarından temin etmektedir. Temini sağlanan malzemeler firmamızda satışa sunulmaktadır. Satışını yapmış olduğumuz oto döşeme sırt süngerlerinin işçilik işlemlerini de firmamızda gerçekleştirmekteyiz.

 Oto koltuk sırt döşeme süngeri farklı araç markaları yada modelleri için farklılık gösteren yapılara sahiptir. Bunun sebebi her aracın koltuk iskelet yapısı farklılık göstermektedir. Koltuk sırt süngerleri, farklılık gösteren kızak sistemlerinde kullanılacağı için, kullanılması planlanan kızak sistemine uygun bir şekilde olmalıdır. Ancak iskelet sistemi üzerinde uyum sağlayacak döşeme sırt süngeri, işlevsel bir hale getirilerek kullanıma hazır bir hale getirilebilir. Farklı araçlar için tasarlanmış olan fakat tasarlandığı araç dışında başka iskelet sistemlerine de uyum sağlayabilecek durumda olan bazı sırt süngeri çeşitleri vardır. Şayet araç sırt süngeri üretimden kalkmış ise bu durumlarda bahsi geçen süngerler kullanılarak, üretimden kalkmış olan sırt süngerine uyum sağlayan başka bir araç için üretimi sağlanmış sırt süngeri de kullanılabilir. Genellikle bu tür araçlar için ustalarımız uygun olup olmadığı konusunda bilgi verebilmektedir. 

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

 Oto koltuk sırt süngerleri uzun bir süre boyunca problem oluşturmadan kullanılır. Bir süre sonra bu malzemenin gerek dikkatsiz kullanımı sebebi ile gerekse yanlış kullanım sebebi ile zaman içinde koltuk süngerinde yıpranma ve bozulmalar meydana gelebilir. Koltuk süngerlerinin yıpranması veya bozulması durumlarında yeni malzeme kullanılarak koltuk süngerleri değiştirilir. Koltuk sırt süngerinin değişimi için koltuk sökülerek araç dışına alınır, koltuk yüz kısmı sökülerek iskelet açığa çıkartılır, iskelet ile sünger arasında yapılmış bağlantılar sökülerek, yeni sırt süngeri tekrar iskelete montaj edilir ve koltuk yüz kısmı kapatılarak, koltuk yerine montaj edilir. Koltuk sırt süngeri değişimi işlemi yapılırken en çok karşılaşmış olduğumuz ek masraf çıkartan durumlar, koltuk süngeri araç koltuğundan söküldüğünde karşılaşmış olduğumuz koltuk iskelet kısmında meydana gelen bükülme, çatlak veya kırıklardır. Koltuk sırt süngeri söküldüğü zaman karşılaşmış olduğumuz bu durum şayet müşteri onay verirse ek masraf karşılığında yapılarak sünger değişimi yapılarak koltuk sağlam bir şekilde yerine montaj edilir. Müşterimiz bu aşamada onay vermez ise koltuk iskelet kısmında herhangi bir işlem yapılmadan sünger değişimi işlemi yapılarak koltuk yerine montaj edilir. Koltuk iskeletinde meydana gelen kırık veya çatlaklar için sabit bir fiyatlandırma yoktur, çünkü her koltuk farklı yerlerden kırılabilir veya birden fazla yerde işlem görmesi gereken bir durumda olabilir. Bu sebeplerden dolayı ancak koltuk süngeri sökülüp iskeletin durumunu gördüğümüzde, tespit edilen kırık ve çatlar için yapılması gereken işlemlere göre fiyat verilir.

  Firmamızda oto döşemeleriniz için sırt süngeri satışı yapılmaktadır. Koltuk süngerleri ile ilgili tamirat ve sıfırdan satış işlemleri yapılır. Aracınıza ait koltuk sırt süngerinin firmamızda olup olmadığını telefon ederek öğrenebilirsiniz. Şayet araç koltuk sırt süngeriniz firmamızda yok ise herhangi bir yerden aldıktan sonra montaj veya değişim işlemleri için de firmamıza gelebilirsiniz. Sizleri firmamızda görmekten memnuniyet duyarız.

Hemen Ara – 0312 394 26 70 – 0532 404 42 08 – İletişime Geç

Translate » Çeviri